#UVY11 Bilgi Paylaşımı ve Analizlerim: 21.04.2018

Herkese Merhabalar.

Bu yazımızda temettü, beklenti ve temel analiz ana dayanaklarımız olmak üzere uzun vadeli bir bakış açısıyla seçtiğim senetlerden yaptığım sepeti inceliyoruz.

Bu sepeti KASIM 2017'den bu yana takip ediyor ve her ay düzenli olarak alımlar gerçekleştiriyorum.

Rabbim nasip ederse 20 yıllık bir birikimin temeli olmasını istiyorum.

Şu anda yatırım için yönlendirdiğim likit varlıklar içerisinde ki oranı %5 e tekabül etmekte.

#UVY11 olarak adlandıracağım bu sepeti oluşturan senetler alfabetik olarak;

#AKSA #ASELS #BRISA #CIMSA #EKGYO #HEKTS #SASA #SODA #TUPRS #ULUSE #ULUUN

bu şekildedir.

Bu senetleri eşit ağırlıklı pay ile sepete dahil etmiyorum. O ay ki fiyatlanmalara ve hisselerin durumlarına göre ağırlıklarını değiştirerek alımlara devam ettim, inşaallah edeceğim.

Maliyet bazlı ağırlık dağılımı şu şekilde gerçekleşmiş:

UVY11 Ağırlık Dağılımı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kasım 2017 den bu yana BIST100 endeksi %1,83 değer kaybetmişken, UVY11 sepetim %4,98 değer kazanmış. Relatif olarak ise endekse göre %6,69 değer kazancı ortaya çıkmakta. Bu süreçte temettü veren senetler ile yine aynı senetlerden alım yapıldığını da unutmadan not düşelim. Ayrıntısını aşağıdaki tabloda bulabilir, inceleyebilirsiniz.

UVY11 Getiri Tablosu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak UVY11 sepeti analiz programımda fon olarak tanımlayıp düzenlediğim zaman KASIM 2017 den bu yana oluşan grafik aşağıda görülebilir.

UVY11 Grafik

Sizlerde bu şekilde çalışmalar yapabilir, paylaşabilirsiniz. Alttaki uyarıyı da okumayı unutmayın...
Başka bir analiz ve çalışmada görüşmek dileğiyle stratejilerinize sadık, kendinize barışık kalın... Hoşçakalın...

Sitemize E-Posta ile Abone Ol

Sitemizde yayınlanan en güncel analizlerden, en son yazılardan, en yeni ders videolarından haberdar olabilmek için altta yer alan bölüme E-Posta adresinizi girerek bültene Abone Ol demeniz yeterli.

Yasal Uyarı

Vborsa.Com internet sitesinde yer alan her türlü veri, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bir Cevap Yazın