Artan Azalan Endeksi ve Analizi : 26.02.2015

Teknik Analiz Yorum

Artan Azalan Endeksi Nedir?

Gelişmiş piyasalarda çok sık bakılan çalışmalardan biri olup, son derece basit bir mantık üzerine kurulmuştur. Bu endeks gün sonunda yükselen hisselerin düşen hisselerden çıkartılması ile bulunan rakamın, toplam endekse eklenmesiyle (veya çıkartılmasıyla) hesaplanır.

Küçük Yatırımcılar için DERS niteliğinde bir çalışmadır. Grafik üstündekileri okuyunuz ve inceleyiniz. Görüldüğü üzere boş beleş spekülatif şirketler kazandırmamaktadır. Halka Arz konusunda sayıya takılan lakin yapılan çoğu arzların sonradan hakikaten "arz" olduğunu takip etmeyen kurumları da es geçmek istemiyorum. Halkın, Halka Arzlara güveni sıfıra yakındır. 

Sonuç olarak, sonuç kısmını okuyunuz. Paranızla ORTAK olun, borsacı olmayın...

Sitemize E-Posta ile Abone Ol

Sitemizde yayınlanan en güncel analizlerden, en son yazılardan, en yeni ders videolarından haberdar olabilmek için altta yer alan bölüme E-Posta adresinizi girerek bültene Abone Ol demeniz yeterli.

Yasal Uyarı

Vborsa.Com internet sitesinde yer alan her türlü veri, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Bir Cevap Yazın