Bist100 Kısa Vade Teknik Analiz İncelemesi: 22.07.2018

Herkese merhabalar.

Twitter'da 114 binlerden beri yazdığım üzere 90 binler görülmüş oldu.Bist100 Endeksi için güncel grafiğimiz aşağıda görülmektedir. Görüleceği üzere yükselen değil alçalan bir tren içerisindeyiz. Dikkat edilir ise rastgele bir düşüş gözlemlemiyoruz. Belirli bir kanal içerisinde yukarı aşağı çarpa çarpa inmekteyiz. Dolayısıyla düşen kanal içerisinde ki çıkışlar doğal olarak "tepki" çıkışlarıdır. Tecrübeli ve riski seven arkadaşlar bunu değerlendirebilirler. Endeksin o kırmızı trend çizgisine kafa atması beklenir ki bu da yaklaşık 96 bin civarlarına tekabül ediyor. Yani bu seviyenin realizasyon bölgesi olması beklenebilir.

BIST100 endeksi hisselerini de incelediğimde yaklaşık 10 hissede TOBO sıkışma formasyonu olduğunu gözlemledim. 3-5 tanesinde yeni zirve denemeleri, 5-10 tanesinde de çiftli dip oluşumu dikkatimi çekti. Bu senetlerin tepki çıkışında öne çıkacağını düşünmekteyim. Geçtiğimiz hafta, kendime de bunların arasından en beğendiğim 8 tanesi ile tepki portföyü oluşturdum. Hesaplamalarımı da yaklaşık %4,38 olası zarar, % 9,63 olası kâr oranlarıyla yaparak risk almış bulunuyorum. Tabi ki tüm portföyüm ile değil. Döviz ve altın birikimlerimizi aynen korumaya devam ediyorum.

Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa alta yazıp sorabilirsiniz...

Saygılar, selamlar...

Borsa, Yabancı Payı , Yabancı Takası , Altın , Gram Altın , Dolar , Euro , bitcoin , btc , blockchain , Hisse Senedi Yorumu ve Borsa , Para , Borsa , Hisse Senedi, bist100 Teknik Analiz

Sitemize E-Posta ile Abone Ol

Sitemizde yayınlanan en güncel analizlerden, en son yazılardan, en yeni ders videolarından haberdar olabilmek için altta yer alan bölüme E-Posta adresinizi girerek bültene Abone Ol demeniz yeterli.

Yasal Uyarı

Vborsa.Com internet sitesinde yer alan her türlü veri, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bir Cevap Yazın