Bist100 Kısa Vade Teknik Analiz İncelemesi: 29.07.2018

Herkese merhabalar.

Endeksimiz için hareketli bir haftayı geride bıraktık. Gerek Merkez Bankası gerekte papaz sayesinde hop oturduk hop kalktık. Bu gelişmeler paralelinde oluşan yeni barlarımız da tarihteki yerlerini almış oldu ve grafiğimize bir güzel yerleştiler. Son işlem gününde kırmızı düşen trendi hafif kırmış olduk. Alttan gelen kısa vadeli pembe desteğinde üzerindeyiz. Kırmızı ve pembe kesişiminden oluşan kasede hareket tutunabilir ise 100.000 puan civarına (grafikte mavi kesikli çizgi) doğru yükseliş beklenebilir. Önemli bir hafta olacak teknik bakımdan. Önceki yazımızda da belirttiğim gibi bilanço döneminde olmamızdan sebep hisse bazlı sert hareketlere şahit olduk, olmaya devam edeceğiz. Cuma kapanış sonrası gelen bilançolarda güzel olanlar var. Özellikle cam grubu ve döviz avantajı olan şirketler öne çıkmakta.  Portföyümde olanlarını taşımaya devam edeceğim. Şimdilik bu kadar. Çizgilerimizin izinde takibe devam ediyoruz.

 

Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa alta yazıp sorabilirsiniz...

Saygılar, selamlar...

 

Borsa, Yabancı Payı , Yabancı Takası , Altın , Gram Altın , Dolar , Euro , bitcoin , btc , blockchain , Hisse Senedi Yorumu ve Borsa , Para , Borsa , Hisse Senedi, bist100 Teknik Analiz

Sitemize E-Posta ile Abone Ol

Sitemizde yayınlanan en güncel analizlerden, en son yazılardan, en yeni ders videolarından haberdar olabilmek için altta yer alan bölüme E-Posta adresinizi girerek bültene Abone Ol demeniz yeterli.

Yasal Uyarı

Vborsa.Com internet sitesinde yer alan her türlü veri, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bir Cevap Yazın