Ons Altın Büyük Resim Teknik Analiz İncelemesi: 30.03.2019

Herkese tekrardan merhabalar.

Pazar günü yerel seçimler için sandık başına gideceğiz. Şimdiden sonuçların hepimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.

Bu analizimizde ons altın için büyük resim görünümünü olabildiğine sade bir şekilde incelemeye gayret edeceğiz.

Önce grafiğimizi ekleyelim:

Ons Altın Aylık Mum Barlı Grafiği

Göreceğiniz üzere oldukça sade bir grafik hazırladım. Ons Altın kırmızı renkli düşüş trendini 2017 yılı Ağustosunda bitirmiş görünüyor. 2018 Ağustosunda tekrar düşüşe geçse de teknik analizde "pullback" olarak isimlendirilen oluşum ile kırmızı trendden dönmüş ve teyit almış görünüyor. 2015 yılındaki sarkmaları göz ardı edersek yatay bir bant içerisinde kabaca 1150-1350 $ bandında hareket etmiş. Bu hareket süresince altın renkli çizgi ile gösterilen 1355 $ seviyesinin de kuvvetli direnç olduğunu rahatlıkla gözlemliyoruz. 2015 yılı sonundan bu tarafa da diplerin yükselmesini de kenara not ediyoruz.

Sonuç olarak, bu analizimizde büyük resimde görülen iki trend çizgisi vasıtasıyla sade bir bakış açısından ons altının uzun vadeli teknik analizini yapmaya çalıştık. Kanaatimce 1355 $ seviyesinin üstü dikkatle takip edilmelidir. Küçük yatırımcı dostlarımız için fikir verebileceğini düşünüyorum. Kendimce gördüklerimin şahsi bloguma not düşülmesidir.

Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa alta yazıp sorabilirsiniz...

Saygılar, selamlar...

 

Sitemize E-Posta ile Abone Ol

Sitemizde yayınlanan en güncel analizlerden, en son yazılardan, en yeni ders videolarından haberdar olabilmek için altta yer alan bölüme E-Posta adresinizi girerek bültene Abone Ol demeniz yeterli.

Yasal Uyarı

Vborsa.Com internet sitesinde yer alan her türlü veri, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bir Cevap Yazın